Published On: 30 Maj, 2016

Sëmundja e rrallë: Bebes i zhvillohen impulset seksuale dhe qimet pubike

Një bebe indiane ka të zhvilluara impulset seksuale dhe qimet pubike si pasojë e një gjendjeje të rralë.

Testosteroni te fëmija një-vjeçar nga Nju Dehli, i cili njihet me nofkën Akash për t’i mbrojtur identitetin, është në një nivel me atë të një 25-vjeçari.

Dhe simptomat e gjendjes së tij të rrallë, e quajtur “pubertet i parakohshëm” kanë bërë që atij t’i rriten qime në fytyrë dhe në trup ashtu sikurse të ketë edhe impulse seksuale.

Mamaja e tij tha se Akash nisi të kishte një rritje jo-normale që kur ishte gjashtë muajsh.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...