Published On: 17 Shkurt, 2016

Selimi: Vetëm “Kralat” dhe Hashimi i quajtën shqiptarët me bisht! (Video)

Sot skenari i Mustafes dhe Thacit ka qene per me eskalue situata mbasi qe te dyte e rrejten KFOR’in, EULEX’in dhe ambasadat se opozita ka me sulmue Qeverine e ka me i pushtue objektet qeveritare.

Mbas kesaj Hashimi e Isa nuk mujn me u mshef mbas KFOR’it EULEX’it e ambasadave.

Keshtu tha deputeti i Vetevendosjes Rexhep Selimi, i cili ishte i ftuemi i pare ne emisionin Rrokum Roll.

Ne lidhje me deklaratat e Mustafes dhe Thacit mbas protestes, Selimi tha se deklaratat e tyne e tregojne nji nivel te ulte te ministrit te Jashtem.

“E kane fye popullin, i ka quejt njerez me bisht”, theksoi Selimi tue shtue se kjo asht pertej deklaratave të Jabllanovic’it.

Tue diskutue per protesten e sotme dhe deklaratat e qeveritareve e te policise, Selimi deklaratat se kane me u perdore armet ne polici i quejti deklarata ne panik.

“E kam thane ne kete studio se jane ne panik, por keta qenkan pertej panikut”, tha Selimi.

Simbas tij, qeveritaret sot e kane pa sa dinjitoz jane qytetaret e Kosoves.

“Si duket i kane mbete tekstet ne leter.. e denojme dhunen e perdorun ne proteste”, shtoi ai.

Per te, tashma rruget jane te qarta jo me mjegull, “tashma dihet kush asht pro e kush kunder Zajednices”.

Ndersa per seancen e thirrun nga Kryesia e Kuvendit, Selimi tha se opozita e merr si provokim ndaj situates.

“Une e konfirmoj, na nuk ndalemi as ndaj fyemjes, as ndaj shantazheve e as ndaj dhunes”, tha ai.

“Policet kane qene te njoftuem sot se kinse na kemi me hy ne n’institucione, kane qene te armatosun dhe e dijme cfare niveli i policise ka qene nalte ne Kuvend”, tha Selimi tue shtue se Mustafa e Thaci nuk munden ma me u fsheh as ne ambasada, as ne Kuvend e as mbrapa KFOR e EULEX’it.

Ai theksoi se pushteti ka dashte me perballe EULEX e KFOR’in me qytetaret.

“Ngjyrat kuq e zi ktyne u dhamin fort”, vleresoi Selimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...