Published On: 6 Korrik, 2016

Selimi: Thaçi, president i malazezëve, Veseli sherrbudalla, Mustafa opurtunist!

6 Korrik 2016, 21:29

Rexhep Selimi, deputet i Vetevendosjes,  ju ka kunderpergjigje ne Televizionin Rrokum tre liderave te vendit, sa i perket çashtjes se demarkacionit.

Ai ka thane se Hashim Thaçi me veprimet qe po i ban po bahet president i malazezve, Kadri Veselin e ka quejt sherrbudall, e kryeministrin Isa Mustafen e ka cilesue si opurtunist.

Deputeti i Vetevendosjes ka theksue se udheheqesit e institucioneve te vendit po mbrojne interesat e Malit e Zi, dhe po ja falin token tone ketij shteti.

Ai ka theksue se tre liderat e vendit po i bajne presione te madhe ketij vendi, tue shtue se keta njerez po vazhdojne te jene te ashper ne mbrojtje te vendeve fqinje sikur asht Serbia e Mali i Zi, qe historikisht keto vende jane rrite me tokat tona.

Simbas tij, keta njerez po marrin hapa te rrezikshem per vendin.

Selimi ka thane se kreu i Kuvendit nuk asht shef i tij me vendos per pushimet e deputeteve dhe as  nuk mundet me caktue detyrat tue shtue se ai e ka detyren vetem me moderue seancat e Kuvendit, tue shtue se madje atij i nevojitet me shkue edhe te lokoped,

E sa i perket lagjeve te cilat po bahen prej serbeve ne veri, Selimi ka thane se ato jane te kohes se Miloshevic’it, te cilat kane egzistue si te tilla edhe ne Junik, Baballoq, Lumbardh, etj.

Kurse sa i perket marreveshjes per Asociacionin, ai ka thane se pikerisht keto dukuni po kallxojne qarte se ai asht shume i damshem dhe  i rrezikshem per vendin

Simbas tij, shteti me force duhet me i ndale keto ndertime, te cilat jane tue u ndertue kunderligjshem.

Deputeti i Vetevendosjes ka thane se kjo qeveri nuk meriton me u mbrojt e me u shkarkue por me u rrxue.

E sa i perket veprimit te deputeteve te Vetevendosjes per akcionin qe kane ba mbrenda vendit afer kufinit me Malin e Zi, ai ka thane se ka qene simbolike por shteti nuk e ka mbrojt por edhe ju ka frigue edhe notes verbale te ketij vendi.

Keto e shume çashtje te tjera, Rexhep Selimi i ka ba n’emisionin Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...