Published On: 9 Maj, 2016

Selimi: S`jemi shtet xhihadistësh, me Kushtetutë e mbrojmë komunitetin LGBT

Ushtruesi  i detyrës së ministrit të Jashtëm, Petrit Selimi ka thënë se Kosova nuk është vend i xhihadistëve gjë të cilën sipas tij, po mundohen ta paraqesin disa media dhe politikanë perëndimor

Pos kësaj Selimi, ka deklaruar se Kosova është vendi i cili me kushtetutë  e mbron  komunitetin LGBT.

Keto deklarime ai i bëri në Prizren gjatë hapjes së punimeve të edicionit të tretë të shkollës pranverore të diplomatëve të rinj.

Ky aktivitet është organizuar nga  Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme në bashkëpunim me Fondacionin gjerman Friedrich Ebert,njofton Klan Kosova.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...