Published On: 18 Janar, 2016

Selimi prap akuzon ambasadorën franceze: Kjo grua ka problem me flamurin tonë kombëtar (Video)

  • Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e ka komentuar edhe një herë deklaratën e ambasadores franceze në vendin tonë lidhur me flamurin kombëtar. Ajo ka kërkuar që më shumë të përdorët flamuri shtetëror i Kosovës.

“Ne jemi në vendin tonë, qysh me i pengu dikujt flamuri ynë në vendin tonë. Në vazhdimësi kjo grua po vazhdon me na pasë ‘target’. Kjo nuk është puna e saj”, tha Selimi.
“Çfarë problemi ka kjo ambasadore me flamurin e shqiptarëve. Kanë qenë tjerë ata që i ka penguar ky flamur dhe nuk janë këtu më, as kjo ambasadore nuk do të duhej të ishte këtu”, ka thënë Selimi.
“I ka penguar flamuri shqiptar te xhaketat tona, te rrethi, te Komuna. Me duket qe e ka tepru”, shtoi ai.
“Përmbysje e rendit kushtetues në tentative”, e vlerësoi Selimi vendimin e Kushtetueses.
“Këta të njëjtit nuk e kanë pranuar edhe kur i kemi thanë se këto pika nuk janë në përputhje me Kushtetutën”, tha Selimi.
Sipas tij, qeveria duhet të zgjedh mes ‘Zajednicës’ dhe Kushtetutës, por qysh tha ai “për fat të keq qeveria ka zgjedh me respektu marrëveshjen e Serbisë”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...