Published On: 29 Prill, 2016

Selimi paralajmëron padi për ndalesën e flamurit të Kosovës, në “Eurovizion” (DOKUMENT)

Pas fyerjeve që i është bërë Kosovës, duke e krahasuar me Shtetin Islamik (ISIS), shumë ashpër ka reaguar ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi.

Ai i ka dërguar një letër të hapur  Unionit Transmetues Evropian (EBU), një kopje të të cilit e ka siguruar Gazeta Blic, me kërkesën që flamuri i Kosovës menjëherë të hiqet nga lista e flamujve të ndaluar gjatë finales së këngës së Eurovisionit.

Sipas kësaj letre, të cilën e posedon Gazeta Blic, nëse nuk kërkohet falje, atëherë do të paditet nga ana e Kosovës, për shkak se flamurin e Kosovës e kishin futur në një listë me atë të ISIS.

Gjatë ditës, edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Alma Lama si dhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli kishin reaguar ndaj këtij veprimi në raport me flamurin e Kosovës.

Në vazhdim Gazeta Blic ua sjell të plotë letrën e Petrir Selimit, që ia ka dërguar sot Unionit Transmetues Evropian (EBU):

Untitled

1111

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...