Published On: 21 Janar, 2016

Selimi: Opozita do të përdorë çdo mjet që Thaçi të mos zgjidhet president

  • Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka vlerësuar se vendit nuk i duhet një president si Hashim Thaçi. Ai ka thënë se me Kushtetutë presidenti duhet të jetë person unifikues e sipas Selimit, Thaçi nuk është unifikues, por përçarës.

Selimi për ‘Epokën e Re’ ka shtuar se zgjedhjen e Thaçit e pamundëson edhe vendimi i Gjkykatës Kushtetuese, i cili e rreshton atë si shkelës të Kushtetutës.

Ai ka paralajmëruar se opozita e bashkuar do ta vazhdojë protestën brenda Kuvendit dhe jashtë tij deri në largimin e Qeverisë dhe anulimin e Marrëveshjes për Asociacionin dhe tjetrës për Demarkacionin.

Selimi ka bërë me dije se opozita do t’i përdorë mjetet e njëjta për ta realizuar qëllimin e saj, duke mos e përjashtuar as përdorimin e gazit lotësjellës në Kuvend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...