Published On: 7 Qershor, 2016

Selimi nuk e mohon rikthimin e gazit lotsjellës për të kundërshtuar demarkacionin (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi thotë se do të përdorin sërish gazin lotsjellës në Parlament, nëse një gjë e tillë kërkohet për të kundërshtuar ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe Asociacionin.

“Jo, nuk e ka problem. Vetëvendosja e ka problem nëse policë kufitar të Malit të Zi zbresin aty ku nuk e kanë vendin. Ky është problemi. Opozita do t vazhdoj t’i kundërshtoj këto. Kemi përdor metoda të cilat i kemi vlerësuar si të nevojshme dhe t domosdoshme për të ndal një të keqe e cila është e pakrahasueshme me gazin lotsjellës. Tek e fundit nëse është për të na vënë si faturë në fund, le të na vëjnë por jo para se të ndalen të këqijat të cilat po të ndodhin nuk hiqen më. Gazi lotsjellës largohet për 5 minuta. Zajednica nuk largohet për 5 minuta as për pesë vjet. Madje as për 50”, tha Selimi për RTK3.

Selimi e ka quajtur të padrejtë kushtëzimin e demarkacionit me liberalizimin e vizave.

“Ne do të vazhdojmë të kundërshtojmë me protestë qoftë brenda qoftë jashtë parlamentit të Kosovës ratifikimin”, tha Selimi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...