Published On: 2 Shkurt, 2016

Selimi ngushllon vetën dhe Thaçin: I kemi ftesat por nuk shkojmë në “Lutjet e Mëngjesit”

  • Zëvendëskryeministri i Republikës, njëherësh ministri i Puncve të Jashtme, Hashim c nuk do të marrë pjesë në “Lutjet e Mëngjesit” që mbahen në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, këtë të enjte.

Në këtë event, ku do të marrin pjesë mbi tre mijë mysafirë nga e gjitha bota, do të jenë edhe disa deputetë të Kuvendit të Kosovës nga partitë e koalicionit.

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi ka treguar për “Zeri.info” se ai dhe Thaçi kanë marrë ftesë për t’iu bashkuar këtij eventi por për disa arsye nuk mund të marrin pjesë aty.

Ai mospjesëmarrjen e ka arsyetuar me mbajtjen e konferencë së sotme “Germia Hill” që do të mbahet në Prishtinë, e ku pritet të marrin pjesë zyrtarë të lartë të shteteve të rajonit e më gjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...