Published On: 5 Mars, 2016

Selimi: Në kalanë e Jasharajve u mboll liria jonë

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi ka theksuar se 18 vjet më parë në Prekaz u mboll liria jonë.

Postimi i plotë i Selimit në Facebook:

5 Mars 2016

Secili mars i shqiptarëve, tash e 18 vite, mban ngjyrën e gjakut të Jasharajve, ka aromën e barotit të pushkëve të luftës së Jasharajve dhe mbi qiellin e Prekazit mban kurorën e lavdisë së Jasharajve.

Në themelet e asaj kalaje të Kombit rron e gjallë dhe e pavdekshme Ushtria Çlirimtare e Kosovës, rron i gjallë emri i Adem Jasharit. Aty Jasharajt janë të pavdekshëm.

Aty u mboll Lira jonë. Aty ruhet secila shkronjë e Betimit të ushtarit të UÇK-së. Aty ruhet porosia për ne.

Lavdi Jasharajve!

Lavdi gjithë dëshmorëve të UÇK-së!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...