Published On: 11 Maj, 2016

Selimi: Kumanova dëshmoi se kemi trima por jo edhe shtet (Video)

Ngjarjet si rasti i Kumanovës vendosin në sprovë shtetet dhe trima. Në këto ngjarje, u dëshmua se Kosova ka trima, por nuk ka edhe shtet. Kështu ka deklaruar për Tv Shenja deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi, pas përfundimit të akademisë përkujtimore që u mbajt në Prishtinë. Ai nënvizoi se do të vazhdojmë t’i përkujtojmë të gjithë ata që ju rreh damari për atdheun e vetë.

“Por ne dëshmuam që kemi trima dhe nuk kemi shtet. Këta njerëz që u vranë para një viti në Kumanovë, kishin ideal të cilin shteti i Kosovës nuk e paskan dhe e dëshmuan se nuk e kanë. Andaj shtetet dhe administratat shkojnë e vijnë, kurse luftëtarët, dëshmorët e atdheut mbeten këtu”, deklaroi deputeti i Vetëvendoses, Rexhep Selimi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...