Published On: 11 Maj, 2016

Selimi: Krasniqi vetë e futi policinë në Kuvend

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka reaguar pas një shkrimi të ish-kryetarit të institucionit ligjbërës, Jakup Krasniqi, i cili ka thënë se në seancën e 19 prillit të 2013-ës, një deputet i VV-së e ka lutur atë që ta fusë policinë në Kuvend.

Nëpërmjet një shkrimi në faqen e tij në Facebook, Selimi ka thënë se lutja e vetme që VV i ka bërë Krasniqit ka qenë ndërprera e seancës për ta pamundësuar ratifikimin e marrëveshjes së 19 prillit të vitit 2013 lidhur me Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

 “Atë ditë Lëvizja Vetëvendosje kishte një kërkesë që Kryetari nuk na e realizoi. Ai kështu lejoi që seanca ta miratonte rezulutën famëkeqe”, ka shkruar Selimi në Facebook.

Më pastaj, Selimi ka thënë se sekretari i Këshillit Kombëtar të NISMA-s po e justifikon futjen e policisë në Kuvend me një kërkesë të vetëvendosjes, që sipas tij, nuk i kishte shkuar kurrë Krasniqit.

“Jakup Krasniqi po e justifikon futjen e Policisë në Kuvend, me një “kërkesë” që i paskësh bërë një deputet Vetëvendosjes!

Unë kam qenë në atë seancë dhe e di që vetëm dy njerëz kanë mundur të flasin dhe të bëjnë kërkesa në emër të VETËVENDOSJE!-s dhe/apo Grupit të saj parlamentar. Ata njerëz kanë qenë Albin Kurti dhe Visar Ymeri Unë e di që nuk ka shanse që ndonjëri nga ta të ketë kërkuar intervenimin e policies”, tha Selimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...