Published On: 10 Shkurt, 2016

Selimi: Kjo Qeveri asht rreshtue në mbrojtjen e interesave strategjike të Serbisë!

I ftuemi i dyte ne Rrokum Roll ishte Rexhep Selimi nga rradhet e Vetëvendosjes, i cili tha se jane ba dyte bashke per me çue situaten deri ne kete gjendje tue ju referue Isa Mustafes dhe Hashim Thaçit.

Ai shtoi se nuk asht hera e pare qe Mustafa e Thaçi mashtrojne, e per te, mashtrimi ma i madh ju ka ba votuesve te tyne.

“Po flas shume bindshem, sepse ndonese jane votues te PDK’s ose LDK’s nuk munden me pranue qe Serbia me u kthye ne Kosove”, vleresoi Selimi tue shtue se nga ana morale ata e kane humb popullin.

Edhe sot kemi te drejte kur luftojne kunder te padrejtes”, tha nder tjera deputeti tue theksue se VV qe nga themelimi i ka kundershtue te padrejtat ne vend.

E qysh tha Selimi, ai qe nuk lufton kunder te padrejtes, asht ne rruge te padrejte.

Ai po e fyn te drejten e shpirtin e qytetareve”, tha Selimi per deklaraten e maparshme të Thaçit, i cili tha se per dy dite munden me i mbledhe 1 milione njerez.

“Keto thirrje jane kercenim i situates”, shtoi Selimi.

“Ose le te therrasin miting per mbrojtjen e Zajednices, ose le te shkohet ne zgjedhje dhe vendosin qytetaret a duen me mbrojte Zajednicen apo jane kunder”, vlersoi ai.

“Gjykata Kushtetuese tregoi se sa qenka kjo marrveshje ne perputhje me Kushtetuten”, theksoi Selimi.

E ne vazhdim Selimi e pyeti kryeministrin, “nese nuk e dashka Serbine te kthehet, pse po i vazhdon bisedimet ne Bruksel”.

Ata i kane numrat e djeshem, por jo te sotem dhe te neserm, – vleresoi Selimi.

“Sikur t’i kishte pranue ndonji parti opozitare ofertat nuk kishin me i ba publike, por kishin me veprue si Isa Mustafa vitin e kaluem”, tha Selimi kur moderatori Jupolli ja kujtoi deklaratat e perfaqesuesve te Nismes dhe AAK’s, te cilet thane se kane pase oferta nga pushteti me ane te msiteve per me marre ndonji post ne Qeveri veç per me u largue nga fronti opozitar.

“Si arene e vetme per neve si kundershtare te Zajednices dhe atyne qe e mbrojne Zajednice, asht arena e zgjedhjeve”, u shpreh bindshem Selimi.

E deklaratat e Mustafes se nuk ka krize politike dhe ato te Thaçit se nuk ka me pase zgjedhje te parakohshme, Selimi i quejti deklarata te rrejshme tue i kujtue deklaratat e dyve se nuk kane me ba koalicion me njani-tjetrin dhe deklaraten e Mustafes i cili tha se nuk ka me shkue ne Bruksel e mandej shkoi.

E nese mbahen zgjedhjet, Selimi i vleresoi ato si zgjedhje te jashtezakonshme ne situate te jashtezakonshme, me rezultat te jashtezakonshem.

“Kushdo qe e imponon Zajednicen, ashtu qysh po e imponon kjo Qeveri asht rreshtue ne mbrojtjen e interesave strategjike te Serbise ne Kosove”, vleresoi Selimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...