Published On: 11 Prill, 2016

Selca: Muharrem Sfarqa mbështet lapidarin 11 metërsh të diktatorit Enver Hoxha

 • Erald Selca nga Fronti Popullor për Kultivimin e Veprës së Enver Hoxhës, ka thënë në Info Magazine se kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Sfarqa, ka dashur të marrë pjesë në ceremoninë e Enver Hoxhës të organizuar në Ferizaj.

Madje ai tha se Sfarqa është përkrahës i ndërtimit të përmendores së Enver Hoxhës

“Kryetari i komunës së Ferizajt ka dashur sot të marrë pjesë në ceremoninë për Enver Hoxhën dhe kjo është shumë e mirë”, ka thënë Selca.

“Për dallim prej Bajrushit që është frikësuar ta mbështes këtë projekt, Muharrem Sfarqa e ka mbështetur këtë ide dhe madje ka shprehur dëshirë që të marrë pjesë në ngjarjen e zbulimit të shtatores”.

“Nuk është ide bizare me ja ndërtuar bustin liderit ma të madh në historinë shqiptare nëse ka bust për të 8 metra ne do të ia ndërtojmë 11 metra. Ideja e ndërtimit të përmendores nuk është e tashme është e kamotshme. Mjetet ekzistojnë, financimi do të jetë me forca vetanake edhe Enver Hoxha e ka çliruar Shqipërinë ne 45-ën me forca vetanake ku kanë dhënë jetën 28 mijë persona”, ka thënë Selca në Info Magazine në Klan Kosova.

“Ne do ta ndërtojmë, do të kemi befasi me 16 tetor. Ne preferojmë ta ndërtojmë në mes Prishtinës dhe Ferizajt. Kryetari i komunës së Ferizajt ka dashur sot të marrë pjesë në ceremoninë për Enver Hoxhën dhe kjo është shumë e mirë”, tha ai.

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Z. Muharrem Sfarqa, iniciativën për ngritjen e lapidarit për Enver Hoxhen, në Ferizaj, e ka rrefuzur.Shpekullimet dhe gënjeshtrat e disa enveristëve nuk kanë kufi !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Prel Kola thotë:

  Mos të ishin “Pjella ” e Enverit ky Sala dhe Edi,as emri nuk do të figuronte më në Shqipëri.
  Shkatërrojë popullin duke e lëmë 50 vjetë mbrapa.
  Shiti Kosovo-në.
  Sala e Edi të njëjtën gjë. Selca duhet dërguar në psikiatri…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. Skender Zogu thotë:

  Turpi madhé.ky Selca spaska gjaké shqiptari por gjaké bolsheviké.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Enver erald shimpanza komuniste thotë:

  Enver hoxha e ka njemmerite te madhe si vijin:

  Eshte personi me i merituar qe NATO e bombardoi serbine, sepse mos te ishte enver hoxha Kosova do te ishte pjese e Shqipnise , por tradjhetia e en erit qe e la kosoven nen kthetrat shlkaveel, ia mundesoi serbise pastaj qe te beje gjenocid disa here…..1944-1947……..-pastaj 1998-1999……
  Prandaj pa enverin murrrrrrr NATO nuk do te e sulmonte shkavellistanin. Edhe erald selaca eshte nje person i merituar , sepse pa erald selcen , ne kurrrrrr nuk e kishim dite cili eshte qenephiiiiiii m i madh i kombit shqiptar .,pas enver hoxhes. E tash e dijme . Erald qenefisit me i njohur i ferizajti

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...