Published On: 19 Korrik, 2016

Selatin Fazliu, gjithëherë në mbrojtje të shqiptarisë, edhe tani nga hyqmetlinjtë

 • Në foto, majtas Selatin Fazliu me shqiponjen dykrenare në qeleshe

Selatin Fazliu nuk ndalet as diten as naten, qeleshja bardh si bora, flamuri në qeleshe i kuq si gjaku dhe zi si shqiponja… ky është qytetari i ditëve të sotme, i cili e ka vështirë të pushojë edhe kur hyn në pension… Selatini ishte po ai që kacafytej me policët serbë para Xhamisë së Madhe për të ndihmuar xhematlinjtë, pjesëmarrës në të gjitha demonstratat, ai edhe sot e mbas proteston për dëmet që po ia shkaktojnë hy[metlinjtë qytetarëve të vet…
Ky ishte dhe tani është i njëjti Selatin, i biri i Iljaz Fazliut (Koliqit), vërtetë kurrë s’ndalet, deri tani kurrë se koriti lozën, as baben i cili vite me radhë u syrgjynos në kazamatet e Rankoviqit, as të vëllain (student), i cili ra dëshmorë në luften e Ferizajt; me pushkomitraloz prej minares së xhamisë bëri kërdi mbi armikun!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Qfar lajmi ne gjuhen otomanike….po qfar xhematlonj kane qene te rrezikuar ne kohen e okupimit? Asnjehere muslimant e Kosoves nuk jane diskriminuar nga okupatori shkavell, perkundrazi gjithmone kane qene te privilegjuar dhe te papenguar qe te zhvillojne muslimanizmin. As ne vitet 1990-1999 ne asnje faltore islame ne Kosove nuk eshte perjashtuar asnje hoxhe ..BIK ka funkcionue sipas ligjeve Shkavelle, mdersa te gjitha shkollat Shqipe Ishin te mbyllura. NDERSA medresja nuk u mbyll as nuk ka pase masa te dhunshme administrative sikur komplet sistemi shkolor SHQIP.
  PRANDAJ KY FAR FOLLIRANTI MOS TE SHITET PATRIOT SIKUR KY LAJMI PER PUSHTETAR QE PO I PENGOJKA KETIJ OTOMANOSHKAVELLI. JO HYQMETLINJ POR PUSHTETAR.

  OSE JE SHQIPTAR OSE MUSLIMAN
  SEPSEISLAMI NUK LEJON KOMBE.

  PIK.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...