Published On: 5 Korrik, 2017

Selami dhe artikulli për Enver Hoxhën: Është një çmim që unë kam paguar…

Kandidati për kryetar i PD-së, Eduart Selami ka folur ditën e sotme në një intervistë në “Vizion Plus” për një artikull të tijin, ku fliste me superlativa për estetikën e Enver Hoxhës.

Selami u tregua i drejtpërdrejtë kur u pyet nga gazetari lidhur me këtë çështje, duke thënë se është një pjesë e jetës së tij që nuk mund të ndjehet krenar dhe një çmim që ka paguar për mbijetesë.

“Po e di, kam qenë pedagog. Nuk i druhem sulmeve. Ajo është një pjesë e jetës sime për të cilën unë nuk jam krenar. Është një çmim që unë kam paguar atëherë për mbijetesë. Shumë njerëz zgjodhën rrugën e konfrontimit, unë jo. Por koha tregoi që unë e vrava frikën shumë shpejt” – tha Selami.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...