Published On: 30 Janar, 2016

Sela: S’ka koalicionim me BESA, ”JO” me Unitetin për arsyet morale

Kryetari i Lëvizjes për Reforma – PDSH dhe njëherit njëri nga bartësit e Aleancës me Shqiptarët me RDK nga një takim me rininë në Kumanovë ka konfirmuar se nuk ka asgjë apo asnjë mundësi koalicionimi me BESËN. Ai veç tjerash ka përjashtuar edhe mundësinë e bashkëpunimit me Unitetin e Gëzim Ostrenit, informon INA.

Sela duke sqaruar pozicionet e kësaj Aleance, i shoqëruar nga kryetari i RDK-së, Vesel Memedi tha se mungon vullneti nga pala tjetër për t’u unifikuar, duke aluduar tek Lëvizja BESA.

“Ne kemi gatishmëri dhe këtë gatishmëri e kemi shprehur. Publikisht u kam thënë të nënshkruajmë kontratë 1/3, bazuar në platformë. Por çfarë përgjigje kam marrë?! Asgjë.”-tha Sela dhe sqaroi se mungon vullneti nga pala tjetër.

Edhe sekretari i përgjithshëm Arben Taravari i pyetur nga gazetari i Portalb  sqaroi se ai kishte marrë përsipër bashkimin e Aleancës me Besën dhe se kishte qenë optimisti më i madh. Por se pas përpjekjeve të tij të vazhdueshme për 4 muaj me rradhë është bërë pesimisti më i madh e theksoi “Nuk ia vlen të bisedojmë”. Me këtë rast të dy u shprehën se ndaj BDI-së mund të fitojnë edhe pa u bashkuar me Besën.

Kryetari i LR-PDSH mbylli derën e bashkëveprimit edhe me Lëvizjen Uniteti të udhëhequr nga Gëzim Ostreni. Sela sqaroi se nuk ka biseduar me krerët e Unitetit dhe nuk do ta bëjë një gjë të tillë, për arsye morale. (INA)

aleanca2

sela

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...