Published On: 18 Janar, 2016

Sekuestrohen 25 tonë sheqer me afat të skaduar

Agjencia e Veterinës dhe Kontrollit Ushqimor e Kosovës ka sekuestruar 25 tonë sheqer me afat të skaduar, marrin vesh burime të TV ARTA-s.

Pritet që gjatë ditës kjo sasi sheqeri të asgjësohet.

Nuk ka informacione se të cilës kompani ose i të cilave kompani tregtare është sheqeri i sekuestruar dhe as nga cili vend është importuar, transmeton kohanet.

Sasia e sheqerit është kapur në Terminalin e Doganës në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...