Published On: 31 Janar, 2016

Seks 40-vjeçaresh: Shkatërrohet “biznesi” i Bajames nga Shtërmeni

Në Elbasan është shkatërruar një rrjet prostitucioni i drejtuar dhe i zhvilluar nga femra 40-vjeçare. Tutorja e rrjetit ishte një 47-vjeçare nga fshati Shtërmen i Elbasanit, Bajame Monçi.

Policia e Elbasanit njoftoi sot se në sajë të një hetimi me metoda speciale të hetimit, goditën një rrjet prostitucioni, ku si rezultat, u bë arrestimi në flagrancë i shtetases Bajame Monçi, 47 vjeçe, banuese në fshatin Shtërmen.

Kjo shtetase, u arrestua nga efektivët e policisë, pasi gjatë muajve tetor-dhjetor 2015, në qytetin e Cërrikut dhe të Elbasanit ka shfrytëzuar për prostitucion me klientë të ndryshëm shtetaset:

A.O, 48 vjeç, banuese në fshatin Shtërmen Elbasan.

A.M, 37 vjeç, banuese në Cërrik.

M.B, 43 vjeç, banuese në Cërrik.

Ndaj këtyre shtetaseve, ka nisur proçedimi penal në gjëndje të lirë.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për  veprime të mëtejshme për veprën penale: “Shfrytëzimi i prostitucionit”  dhe “Prostitucion i kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga nenet 114,  113 dhe 25 të Kodit Penal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...