Published On: 3 Janar, 2016

Sekretet e Bananes

Përdorimet:- Ju dhemb stomaku? Hani një banane.

– Keni pika të zeza në fytyrë? Do ta fërkoni fytyrën me pjesën e brendshme të lëkurës së bananes për 15 minuta. Pastaj fytyrën do ta shpëlani me ujë të rrjedhshëm.
– Keni në oborr apo në ballkon trëndafil të mbjellë? Do ta prisni lëkurën e bananes në copa të vogla, do të gërmoni në rrëzën e trëndafilit dhe do ti vendosni copat aty. Edhe vetë do të Çuditeni me rezultatin, kur të Çelin trëndafilat.
– Doni që këpucët apo çanta juaj prej lëkure të shkëlqejë? Fërkojini me pjesën e brendshme të lëkurës së bananes dhe ato do duken si të porsablera.
– Kolltuku prej lëkure është shumë i pistë? Fërkojeni me lëkurë bananeje dhe pastrojeni me një pecetë të pastër. Do të shkëlqejë.
– Ju bënë gishtat me bojë shkrimi? Me t’i fërkuar me lëkurë bananeje, do të pastrohen.
– Nëse vendosni copa të vogla lëkure bananeje në vazot e luleve, do t’i shpëtoni nga parazitë të ndryshëm.
– Lëkurën e bananes mund ta përdorni edhe për të shkëlqyer gjethet e bimëve zbukuruese që mbani në mjediset e brendshme të shtëpisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...