Published On: 26 Maj, 2016

Sekretari i PDK-së: Nuk merrna me Isa Mustafën!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë sot se nuk ka ende asgjë zyrtare sa i përket plotësimit apo ndryshimit të kabinetit qeveritar dhe se emrat e ministrave të ri nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës i ka parë vetëm në medie. Madje, ai pas një vizite që i bëri BQK-së, ka theksuar se nuk do të ketë riformatizim të Qeverisë.

Nga ana tjetër, zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës nuk kanë qenë të gatshëm të flasin për deklarata e Mustafës. Madje, sekretari i PDK-së, Basri Musmurati ka thënë se nuk dëshiron të merret me të parin e Qeverisë së Republikës.

 “S’du me u marr more me Isa Mustafën? Jo, nuk kam çka të them për këtë”, ka thënë shkurt për Indeksonline sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati.

Kujtojmë se partia të cilën e udhëheq Kadri Veseli para disa ditëve ka vendosur për emrat e rinj që do t’i bashkohen kabinetit të kryeministrit Mustafa.

Indeksonline ka raportuar se Hajredin Kuçi do të jetë në postin e zv.kryeministrit, Enver Hoxhaj në Ministrinë e Punëve të Jashtme ndërsa Gani Koci si ministër i Drejtësisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...