Published On: 24 Qershor, 2016
Bota |

Sekretari Hammond Cameroonit: Mos jep dorëheqje

Sekretari i Jashtëm britanik, Philip Hammond thotë se ai beson se kryeministri David Cameron do të vazhdojë të jetë kryeministër pavarësisht se votimit të britanikëve për daljen nga Bashkimi Europian

“Është e qartë se çfarëdo rezultati i këtij referendumi, kryeministri do të vazhdojë ta mbajë postin e tij”, ka thënë Hammond për Sky News.

“Ajo që vendi ka nevojë tani është një ndjenjë e vazhdimësisë dhe stabilitetit”, shtoi ai./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...