Published On: 28 Shkurt, 2016

Sejdiu reagon ndaj LDK-së: Do t’ju zmbrapsim siç bëmë në Prishtinë

Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj kolegjiumit të Degëve të LDK-së në Prishtinë, të cilët e quajtën atë llomotitës kleptokrat, duke thënë se ata si edhe shefi i tyre Isa Mustafa zakonisht etiketojnë dhe shpifin, transmeton Indeksonline.

Ai gjithashtu, shkruan se ne do t’ju zmbrapsim ashtu siç bëmë në Prishtinë.

Ja postimi i plotë i Sejdiut në Facebook:

“Për LDK-në e Prishtinës unë qenkam një llomotitës kleptokrat, ky është deklarimi i plotë i tyre. Në këtë deklarim në mungesë të ndonjë argumenti karshi konstatimeve që është pikërisht Isa Mustafa dhe klika e tij në LDK ajo që mirëmban PDK-në dhe Hashim Thaçin në pushtet, ky grup si zakonisht (sikurse edhe shefi i tyre) etiketon dhe shpife.
Po e përsëris, dy herë e mbajtët Thacin në pushtet, ishit ne qeveri për 13 vite dhe asnje rast të vrasjeve te aktivisteve tuaj nuk e zbuluat, u pasuruat në mënyrë marramendëse, lejuat 46,000 ndërtime pa leje, bekuat zajednicën, formuat gjykatën speciale dhe ende keni guxim të flisni dicka.
Ju jeni e keqja më e madhe e ketij vendi, ju mundesuat dhe ndihmuat gjitha te keqijat ne kete vend keto 16 vitet e pasluftes.
Ndersa ne nuk do te ndalemi, ne do te ju zbrapsim, ashtu sikurse jeni zbrapsur ne Prishtine nga hajnia, dhe nepotizmi.”, shkruan ai.Sejdiu reagon ndaj LDK-së: Do t’ju zmbrapsim siç bëmë në Prishtinë

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. FADIL thotë:

    JU LUMTË!
    O SHQIPO DHE SHQIPONJA TË VV!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...