Published On: 28 Maj, 2016

Sejdiu: Isa Mustafa dikur shante, e sot po lavdërohet se gjithçka është OK me PDK-në dhe SHIK-un

  • Fatmir Sejdiu e ka akuzuar Isa Mustafën se s’po sqarohet pse dikur ishte kundër PDK’së e SHIK’ut derisa sot po thotë se gjithçka është mirë me ta në qeverisje. Ai ka kërkuar nga Mustafa të sqarohet deri në fund për këtë metamorfozë të tij. Ka thënë se në LDK nuk është gjithçka ok.

Kryetari i Nderit i LDK’së, Fatmir Sejdiu është shprehur kundër punës së Isa Mustafës ne Kuvend, qeveri e parti. Ka thënë se punët nuk janë mirë në partinë e themeluar nga Ibrahim Rugova.

Me këtë rast, ai ka lëshuar akuza në drejtim të Kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa. Ka kërkuar sqarime lidhur me punën e tij me PDK’në.

“Ai harron se është tepër e nevojshme që të ketë një metamorfozë tepër të thellë ku do të shpjegohet pse ai ka qenë kritikuesi themelor i lidhjes së koalicionit të tillë, ai ka sulmuar PDK-në, njerëzit e saj, SHIK-un strukturat, është e pamundshme të qeveriset me ta. Sot ishte teza e tij në fjalën e hapjes se nuk bënë në një farë mënyre të kritikohet – se punët po shkojnë krejt mirë se gjithçka është ‘ok’”, ka deklaruar Sejdiu.

Isa Mustafa është zgjedhur kryetar i LDK’së në fund të vitit 2009 duke akuzuar PDK’në dhe SHIK’un se kanë uzurpuar Shtetin. Mirëpo, në zgjedhjet e fundit, Mustafa me ndihmën e zyrtarëve të PDK’së dhe votat e tyre u bë Shef i Qeverisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...