Published On: 31 Maj, 2017

Sejdiu: Gjilani paska vendos me zemër

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, që është pjesë e udhëheqësve të Vetëvendosjes në tubimin hapës në Gjilan, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se tashmë gjilanasit kanë vendosur për Vetëvendosjen, njofton Klan Kosova.“Gjilani paska vendos me zemër”, ka shkruar Sejdiu në Facebook duke bërë lojë fjalësh me sloganin e Vetëvendosjes për këtë fushatë, #meZemër.Sejdiu ka publikuar edhe një fotografi të vendit ku po mbahet tubimi.

Vetëvendosje paraprakisht është ankuar se kundërshtarët politikë kanë dashur ta pamundësojnë këtë event, duke këputur një kabllo interneti të sallës.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...