Published On: 15 Gusht, 2016

Sejdiu: Demokracia e klanit pronto

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se pas dy momenteve vendimtare të klanit pronto, kapja e shtetit u intensifikua, ekonomia u dërmua, zajednica u fillua, ndërsa me ngulm demarkacioni po tentohet.

Ja postimi i plotë i Sejdiut në facebook:

Sa për rikujtim:

Në vitin 2010 vjedhja industriale e votave u dëshmua, u pranua por edhe u legjitimua duke i lejuar atyre që manipuluan me votën të formojnë qeverinë.

Në vitin 2014 gjykata kushtetuese në shpërputhje të plotë me frymën e kushtetutës nuk i dha një shumice legjitime prej 63 deputetëve të drejtën e formimit të qeverisë vetëm pse PDK nuk ishte pjesë e kësaj qeverie.

Dhe pas të dyja këtyre momenteve vendimtare kapja e shtetit u intensifikua, ekonomia u dërmua, zajednica u fillua, ndërsa me ngulm demarkacioni po tentohet.

Kaq për demokracinë e klanit pronto.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...