Published On: 14 Dhjetor, 2015

Sejdiu, delegatët e popullit në burg

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka komentuar arrestimet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga Policia e Kosovës.

Sejdiu ka thënë se të deleguarit e guximshëm po na japin tjerëve guxim, të bëhemi bashkë dhe të rezistojmë e të çlirohemi nga këta që kapën e zhvatën

“I deleguari i popullit, pra deputeti, eshte sonte ne Burg.
Ata deputet qe kane guxim po ballafaqohen me kriminelet qe sunduan dhe zhvaten per 15 vite Kosoven,.
Ndersa ata deputet qe nuk kane guxim ata po votojne te heshtur dhe pa kundershtim.
Te deleguarit e guximshem po na japin tjereve guxim, qe te drejtohemi, te kendellemi, te behemi bashke dhe te rezistojme e te clirohemi nga keta qe kapen e zhvaten.
Ndersa keta te heshturit po na bindin qe heshtja nuk kalon, heshtja te mallkon.
Kosova nuk ka dite per keta hajna, Kosova ka dite per ecje perpara.
Ne nuk do te ndalemi”, ka shkruar Sejdiu në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...