Published On: 16 Gusht, 2016

Sejdiu: Ademi në burg, dorëheqja s’mjafton

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se Adem Grabovci duhet të burgoset dhe se vetëm dorëheqja e tij nuk mjafton.

Dardan Sejdiu ka kërkuar edhe dorëheqje të tjera të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës.

“Ademi në burg, tjerët dorëheqje dhe hetime deri ne ç’kapjen e plotë të pronto klanit nga çdo institucion në Kosovë”, ka shkruar Sejdiu.
Grabovci ka dhënë dorëheqje nga pozita e Shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, për shkak të përgjimeve të publikuara kohëve të fundit, ku ai dëgjohet duke akorduar pozita në institucione shtetërore për përkrahës të PDK-së dhe punësim jo meritor.

Gjithsesi, një vendim nga organet e drejtësisë në Kosovë se a përbëjnë vepra penale ato çfarë dëgjohen në përgjime nga Grabovci ende nuk ëshë dhënë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...