Published On: 24 Prill, 2016

Sefer Seferi kampion bote në WBF-Intercontinental! Fitoi me plandosje të kundërshtarit

Sefer Seferi ia doli të fitojë me një grushtim të hekurt dhe të shpejtë në meçin e rëndësishëm për titullin WBF-Intercontinental. Meçi ka përfunduar pak orëe më parë duke e bërë një natë madhështore për boksin shqiptar, këtij sporti fisnik, pas fitoreve shqiptare në meçet e zhvilluara në qytetin Burgdorf të Zvicrës, ku po ashtu fitoi edhe Erzen Rrustemi.
Seferi pas fitores tha se gjithçka shkoi sipas planit të tij. “Gjithçka shkoj sipas planit dhe djersa ime në stërvitje u shpërblye sonte me një fitore shumë të rëndësishme me KO në rundën e Dytë”, deklaroi Sefer Seferi pas një fitore brilante, ndërsa i falënderoi shqiptarët për mbështetjen!
Seferi (21-0, 19 KO) përballjen arriti ta përfundoj në raundin e dytë duke e rrëzuar kundërshtarin hungarez Laszlo Hubert (44-19-1, 29 KO).
Me këtë fitore Seferi fitoi titullin WBF-Intercontinental.
Pas kësaj fitoreje Seferi do të renditet më lartë në versionet botërore në boxrec.com. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...