Published On: 4 Prill, 2016

Sefer Seferi, jam i bindur se do ta fitoj luftën për titullin e botës!

Boksieri Shqiptar Sefer Seferi nga Gostivari që jeton në Burgdorf të Zvicrës, i njohur me nofkën (The Real Deal) përballet me Laszlo Hubert për titullin WBF World Boxing Federation, me datën 23 prill 2016.

Sefer Seferi ka 20 luftëra, 20 fitore kurse kundërshtari ka 44 luftëra.

Boksieri shqiptar Sefer Seferi thotë për gazetën Shqiptari.eu, se është i përgatitur denjësisht për të kërkuar fitoren për këtë titull botëror, njëherit jetik për të pasi tashmë është në kulminacion të arritjes së rezultateve.

“Jam i përgatitur 100%, dhe jam motivuar për këtë edhe nga fakti se kundërshtari im është shumë cilësor dhe po ashtu me më shumë përvojë se unë, madhe ka një përvojë shumë të madhe’, thotë Seferi.

Boksieri i jashtëzakonshëm shqiptar, beson po ashtu se nuk do ti zhgënjejë adhuruesit shqiptarë të boksit, dhe mbështetësit e tij, të cilët pret të jenë të shumtë dhe flaktë në Burgdorf të Zvicrës. “Për mua do të ishte kënaqësi e madhe të ketë publik shqiptar  dhe sa më shumë që të ndodhen atë mbrëmje përkrah mua, do ta ndjejë më shumë mbështetjen direkte të tyre, sepse marr edhe njëherë më shumë forcë nga publiku, im që të jem fitimtar në këtë luftë ndoshta më të rëndësishmen në gjithë jetën time. Po ashtu kjo luftë përveç se personale, e imja, është e rëndësishme edhe për publikun dhe gjithë kombin shqiptarë, po ashtu fitorja i takon gjithë kombit Shqiptar, sepse unë besoj dhe jam i bindur që do të jem fitimtar. Forca e Shqiptarit vjen nga zemra dhe mua publiku shqiptar më jep forcë të dyfishtë”, thotë Seferi.

Seferi po ashtu është falënderues për familjen e tij, dhe mbështetjen që ia jep, veçanërisht vëllai i tij Nuriu, një boksier që ka shkëlqyer në karrierën e tij të gjatë si boksier. Ai po ashtu e falënderon, menagjerin Halit Nezajn, të cilin e quan “Ambasador i Boksit Shqiptar në Diasporë”.

“Me kujdesin edhe të mediave ne po ecim së bashku në hapa të sigurt”, thotë Seferi. Ndërsa, siç raporton këshilltari dhe menaxheri për marketing e media i Sefer Seferit, z.Halit Nezaj, thotë se Seferi ka respekt të madh për kundërshtarin e tij.

Hubert ka luftuar 5 herë për tituj të ndryshëm botëror si në WBC, WBC international, WBO, IBO si dhe për tituj të tjerë. Ai po ashtu ka qenë kampion bote në federatën UBO e të tjera, dhe vlerësohet nga kritikët e boksit, si një boksier me përvojë boksi profesionale të jashtëzakonshme. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...