Published On: 23 Prill, 2016

Sefer Seferi dhe Erzen Rrustemi fitojnë me nokaut

Burgdorf, Zvicër, 23 prill – Sapo ka përfunduar ngjarja madhore për boksin shqiptar, e zhvilluar në qytetin Burgdorf të Zvicrës ku Seferi Seferi dhe Erzen Rrustemi kanë shënuar fitore me nakaut. Seferi (21-0, 19 KO) përballjen arriti ta përfundoj në raund të parë duke e dërmuar hungarezin Laszlo Hubert (44-19-1, 29 KO). Me këtë fitore Seferi fitoi titullin WBF-Intercontinental.

Ndërsa Rrustemi (11-0, 9 KO) arriti ta mposht argjentinasin Ruben Angel Mino (32-4-0, 32 KO) me nakaut në raund të dytë. 

Pas këtyre fitoreve Seferi dhe Rrustemi pritet të renditen më lartë në versionet botërore në boxrec.com.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...