Published On: 28 Korrik, 2016

Seanca për “Lagjen e Trimave”, Sevdail Miftari kërkon ndihmë mjekësore në gjykatë (FOTO)

I akuzuari i “Grupit të Kumanovës”, Sevdail Miftari, është ankuar për lëndime trupore, me këtë rast në Gjykatë ka arritur edhe vetura e Ndihmës së Shpejtë.

Pasi që seanca zhvillohet prapa dyerve të mbyllura, sepse po japin deklarata dëshmitarët e mbrojtur, lajmin për intervenimin mjekësor, e ka konfirmuar edhe avokati mbrojtës, Asmir Alispahiç.

Sipas avokatit Almir Alispahiç, Miftari është keqtrajtuar nga policia gjatë transportit nga seanca që u zhvillua javën e kaluar. Familjarët dhe avokatët që nga fillimi i procesit kanë akuzuar se të burgosurit e rastit të Kumanovës vazhdimisht po keqtrajtohen nga policia, megjithatë deri më tani asnjë nga përfaqësuesit e policisë nuk është dënuar.

Raportuesi i Portalbit njofton se ekipi i Ndihmës së Shpejtë është më Gjykatë, ndërkaq pritet që të vendoset se a do të vazhdojë seanca apo jo.

Rasti Kumanova

13874857_10210226564923245_1980642619_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...