Published On: 19 Shkurt, 2016

Seanca ende nuk ka filluar, protestuesit shtojnë grmbullimet

 

Disa qindra protestues të Vetëvendosjes, AAK-së dhe NISMA-s po kundërshtojnë fillimin e seancës me filikaqe, dhe duke brohoritur para Kuvendit, “Hashim Hajni, hajni…”, “Hashim të duam në Dubravë”.
Ka shumë policë brenda në objektin e Kuvendit, dhe të pajisur gjerë në dhëmb, ndoshta po aq sa në ditën e protestës me 17 shkurt, kur u protestua.

Ndërkohë, seanca ende nuk ka nisur pavarësisht që në ora 10 është dashur të fillonte. Foltorja dhe vendet e kryesisë së punës dhe të kabinetit qeveritar janë bllokuar nga policët civil sikurse shumë herë të tjera.

Në sallë janë vetëm pak deputet, kryesisht të opozitës. Shqiptari.eu

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...