Published On: 11 Korrik, 2016

Seanca e Kuvendit të Kosovës (Drejtpërdrejt)

Tashmë ka nisur punimet seanca e së premtes e cila është ndërprerë për shkak të mungesës së kuorumit.

Gjatë kësaj seance është paraparë që të shqyrtohet raporti i Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2015, raporti i Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2015, raporti i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2015, dhe pritet që të shqyrtohet propozimi për shpalljen e 5 shtatorit – “Dita e Bamirësisë – Nëna Terezë”.

Në seancën e kaluar nuk ka mundur që të votohet Ligji për Investime Strategjike për shkak të mungesës së deputetëve të pozitës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...