Published On: 18 Maj, 2016

Së shpejti do të shpërthejnë arrestimet e figurave të LDK-së! Nuk e shpëton serviliteti ndaj SHIK-ut dhe PDK-së

 

Shqiptarët janë duke humbur shumë nga politika shkatërruese e njerëzve në pushtet të cilët ishin dhe janë në mbrojtje të interesave jo shqiptare, e para së gjithash serbe. Por, si duket LDK-ja nuk e ka në mendje të bëjë më shumë për ta nxjerrë vendin nga kriza.

Krerë dhe njerëz të rëndësishëm të LDK-së janë kapur nga SHIK-u, dhe ata janë kthyer në silueta të PDK-së dhe SHIK-ut, ata janë kthyer në gardianë të grupeve më kriminale që ka njohur Kosova.

Por, çfarë po ndodh në kampin e PDK-së?

Pavarësisht se LDK-ja, ka dalur nga vetja e saj duke u kthyer në vagona shtesë të PDK-së, këta se kanë ndërmend ta mëshirojnë.

Së shpejti do të shpërthejnë arrestimet e njerëzve të LDK-së. Ndërkohë, për të realizuar këtë skenarë pa tronditje, PDK-ja po e përgatit skenarin e futjes në qeveri të grupimit, AAK-NISMA, thonë burime serioze për gazetën SHQIPTARI.EU. Ndërsa, Vetëvendosje do të mbetet si një alternativë fundore.

Kjo masë shntazhi do të jetë e mjaftueshme, që LDK-ja të heshtë për arrestimet e njerëzve të saj, për të dyshuarën e tyre kriminale.

Merreni me mend të bashkëqeverisni pa kërkuar llogari, nga ata që kanë urdhëruar vrasjen e qindra atdhetarëve të pafajshëm, madje që kishin vetëm një faj, e donin Kosovën, të lirë dhe të pavarur, dhe këtë e shihnin të realizueshme nëpërmjet Ibrahim Rugovës.

Por, për LDK-në e sotme të gjitha ato viktima nuk vlejnë asgjë. Bash asgjë, pasi edhe bashkësia ndërkombëtare ia ka besuar PDK-së pastrimin e krimit nga kriminelët e saj, dhe të tjerë, të krimit politik dhe ekonomik.

Shqiptarët më nuk mund ti besojnë partive të shtrydhura nga krimi i organizuar politik. Ata janë tërhequr nga votimet me vit, dhe presin vetëm një shans të ri. Tërheqja e tyre shkonë nga 25 deri në 40%.

LDK-ja e humbi shansin e saj të artë për ta kthyer Kosovën drejt një shteti ligjor, duke ju nënshtruar kupollës së krimit të organizuar, i cili jo vetëm ka vrarë qindra e qindra veta, por edhe ka plaçkitur, ka rrëmbyer, dhunuar, ka shtrënguar, shntazhuar, mbledhur haraç dhe çka jo.

Lënia në dorë e vendosjes së shtetit ligjor nga krerë të krimit të organizuar është një bast i vënë gabimisht dhe i humbur i LDK-së.

Por, kjo tregon se ata janë kthyer në daç në marioneta, në daç në strehë apo në një makinë shpëlarëse për krimin e organizuar politik, kryesisht të PDK-së.

Është koha që firgura të rëndësishme të saj të distancohen nga këto politika të dështuar, meskine dhe mbështetëse të krimit të organizuar.

Vrasës si Agron Sulejmani, Ruzhdi Shaqiri, Florin Ejupi, Shkumbin Mehmeti e të tjerë kishin marrë shuma marramendëse për të vrarë figura të rëndësishme politike të Kosovës, ndërsa ata i takonin grupit kriminal “Dora e zezë”, dhe ky grup komandohej nga politikanë të kriminalizuar gjer në ashtë. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Në vend të një komenti në lidhje një shkrim, cilin e ka botue në fillim kur Isa Mustafa bëri koalicion me Hashim Thaçin. http://www.shqiptari.eu/ldk-kurre-me-si-me-rugoven/

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 2. Kadri thotë:

  Keahtu kan ba populli mbas Esatt pashes ndaj Enver Hoxhes si dhe ndaj Hashim Thaqit populli ika fajet nuk asht i edukum nuk esht i kulturum nuk esht i shkollum e ahum e shum gabime kemi …

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)
 3. Dardi thotë:

  O njerz nkosov spaska pas luft na ne luft pasmi hi mas 1999 , at here shkavi sun i paska myt krejt e mas 99 i myti kadal kadal me dor te shiptarit i mjeri populli veq MOS TE HAROJN SE SHPIUNI OSHT SI CUNGU , KREJT DRUT QAHEN NE CUNG E MAS MRAMI EDHE CUNGI vazhdone thuju se se keni larg dimni shkoj veq sna vyn drut mo.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(2)
 4. Fadil thotë:

  BURGUN NGA 40 VITE ,
  E KANË PAK,-TË TJERA “DHURATA”,
  URGJENTE,-PREJ POPULLIT,
  KËTA TË PABESË DHE TË PABESA,
  PADYSHIM,-I KANË HAK!…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
 5. Fadil thotë:

  BURGUN NGA 40 VITE , -E KANË PAK, -TË TJERA “DHURATA” URGJENTE, PREJ POPULLIT I KANË HAK!…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 6. Veli thotë:

  Kur do mbushen shqiptaret mend ti lene ato tradheti ,kurtha per njeri , tjetrin e te vetedisohen njihereprrgjithmone . Saposhihet ne lufte ka pasur tradhti e poshtersi te medha por kjo povazhdon ende edhe tani.Boll,boll me meato te keqia punoni per shtet e jo per gjep.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...