Published On: 8 Shtator, 2016

Sanchez: Unë jam i mirë sa Messi e Ronaldo

Alexis Sanchez, sulmuesi i Arsenalit, beson se është mjaft i mirë për t’u konsideruar në të njëjtën nivel me Lionel Mesin dhe Cristiano Ronaldon

Lionel Mesin dhe Cristiano Ronaldon janë dy lojtarët më të mirë aktualisht në planet. Por,  sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez beson se është mjaft i mirë për t’u konsideruar në të njëjtën nivel me yllin e Barcelonës dhe Real Madridit.

“Unë kam arritur në një nivel ku unë mund të konkurrojnë me lojtarë të mëdhenj. Unë nuk ndjehem inferior ndaj askujt”, ka deklaruar kilian për të përditshmen katalunase, Sport.

” I kanë të njëjtat aftësi si Messi e Ronaldo.”, ka theksuar Sanchez, i cili ka shënuar 38 gola në 68 paraqitje Arsenalin, përcjell Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...