Published On: 24 Prill, 2017

“Sanchez është një përbindësh”

Djë është zhvilluar gjysmëfinalje e FA Cup, ndërmjet Arsenalit dhe Manchester Citytit, ku “topçinjët” kaluan në finale pas 120 minutave lojë.

Lojtari i ndeshjes ishte kiliani Alexis Sanchez, ku vendosi rezultatin e lojës në minutën e 101-të, për t’i dhënë epërsinë Arsenalit 2:1 dhe rezultatin përfundimtar, shkruan Gazeta e Re.

Arsene Wenger e cilëson si përbindësh Sanchezin duke thënë se është i gatshëm që ta vras kundërshtarin gjithmonë.

“Alexis është një përbindësh, gjithmonë i gatshëm që të vras kundërshtarin. Ai kurrë nuk dorëzohet. Ai do të jetë me ne edhe vitin tjetër sepse ka kontratë dhe do të mundohemi të i’a vazhdojmë kontratën.”, është shprehur Wenger.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...