Published On: 23 Maj, 2016

Samiti i NATO-s/ Zbarkon CIA dhe FBI në Tiranë

Gazeta “Sot”, e cila po ashtu i pëlqen teoritë konspirative, shkruan se në Tiranë ka zbarkuar CIA, FBI dhe MI6, nga frika e spiunazhit rus.

Në të vërtetë, fakti që Asambleja Parlamentare e NATO-s mblidhet në Tiranë, tregon rëndësi për vendin dhe i ngre pikë kreut të Kuvendit, Ilir Meta.

Por nuk qëndron spekulimi se ky është një ‘zbarkim i NATO-s’ në Shqipëri.

Arsyeja është e thjeshtë: Asambleja është një trupë këshillimore ndërparlamentare.

Në një shpjegim të thjeshtë thuhet se kjo asamble dhe NATO nuk kanë lidhje formale, edhe pse kanë një histori të gjatë bashkëpunimi, që është intensifikuar sidomos pas mbarimit të Luftës së Ftohtë.

President i asamblesë është një kongresmen i njohur amerikan.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. ILMI FEHIM PRODANI thotë:

  DUKE DITUR QE UDHEHEQSIT PO E DRETOJNE KOMBIN FISNIK NE SKETERE TE SE KALUARES KOMUMUTE NA DUHET AMERIKANET DHE NATOJA QE TE MARIN PJESE MBASI EDI RAMA ILIR META ILIR HOXHA FATOS NANOJA MUNDOHEN BASHK PUNIM ME PUTININ TE RUSISE, U GENJYEM NJE HERE POR JO KETE RADHE,,

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 2. ILMI FEHIM PRODANI thotë:

  PA NDIHMEN AMERIKANE SHQIPRIJA NUK DO TE EKZISTOJE, MBASI UDHEHEQSIT JAN KRIMINELET TE MBETUR NGA ENVER PLEU HOXHA KU DHE SOT I BIRI ILIR HOXHA PO BEN TE NJHEJTEN PUNE QE BENTE DHE KASAPI I KOMBIT SHQIPTAR ENVER HOXHA, POR KETE RADHE NUIK DO KEN REZULTAT MBASI F B I DHE BASHK PUNUSET E NATOS NUK DO LEN GUR PA E KTHYER, DUA TE THEM EDI RAMES ILIR METES FATOS NANOS DHE 90 TRADHETARVE QE E QUAJN VEHTEN SHQIPTAR, KU EDI RAMA I VURI HAJDUTET .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...