Published On: 19 Janar, 2016

Sami Lushtaku në gjendje kritike, i duhet Thaçit në spital për vota presidenciale

  • Gjendja e kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku, raportohet se është kritike.

Avokati i Sami Lushtakut, Arianit Koci, ka treguar se Lushtaku është në gjendje të rëndë kritike. Lushtaku ka gjashtë ditë që nuk ka konsumuar ushqim por vetëm po konsumon sasi të madhe të duhanit.
Koci ka thënë për Gazetën Express se ai ka rënë në peshë dhe është shumë i molisur. Sipas tij, nëse nuk ndërhyhet, ka rrezik që të ketë pasoja të rënda shëndetësore gjendja në të cilën është që prej ditësh Lushtaku.
Koci edhe më herët ka alarmuar për këtë problem, duke thënë se jeta e Lushtakut është në rrezik çdo moment.
“Sot është dita e gjashtë e grevës së urisë dhe ende gjyqtari nuk ka mirëkuptim për kërkesat e ligjshme të tij”, ka thënë ai pas vizitës që i ka bërë Lushtakut.

Mbase po i duhet Thaçit në spital për vota presidenciale?!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...