Published On: 7 Janar, 2016

Salihaj: Thaçi ka pak gjasa për President. Unë s’e votoj. Ka kundërshtar edhe në PDK! – Opozita i ka kërkesat e “eskaluara”!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Adem Salihaj ka vlerësuar se zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi e ka ‘zor’ të bëhet President, pasi që sipas tij, atë e kundërshtojnë 3 partitë opozitare, VV, AAK, NISMA, po ashtu ai ka kundërshtar në LDK si dhe brenda PDK-së.

 Deputeti Salihaj gjithashtu ka thënë se vendit po i ‘afrohen’ zgjedhjet e parakohshme, pasi që zgjidhje tjetër nuk mbetet nëse sipas ti Qeveria nuk arrin të gjejë mënyrë për të dialoguar me opozitën.

Ndërsa kërkesat e opozitës sipas këtij Deputeti kanë “eskaluar” pasi që siç thotë ai, qëllimi i opozitës nuk është me të dy marrëveshjet, tek ajo për Asocacion dhe për Demarkacionin me Malin e zi, por rrëzimin e Qeverisë dhe kalimin në zgjedhje të parakohshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...