Published On: 7 Shkurt, 2016

Salihaj: Thaçi është hajn, i korruptuar, një njeri i tillë nuk duhet të zgjidhet president

Kandidatit për president sipas marrëveshjes së koalicionit PDK-LDK, Hashim Thaçit, po vazhdon t’i ngushtohet kuorumi. Listës së deputetëve që nuk do ta votojnë Thaçin për president i është shtuar edhe deputeti i LDK-së, Adem Salihaj.

Sipas Salihajt, bashkëpunëtor i presidentit Rugova, vendi nuk e meriton ta ketë një president,  partia e të cilit është e zhytur në krim dhe korrupsion.

Salihaj në këtë intervistë për Gazetën Fjala, nuk kursen t’i thotë edhe fjalët më të rënda për Thaçin. Atë e quan tradhtar, hajn e njeri të korruptuar.

“Mbi vetë Thaçin rëndojnë akuza të rënda publike, prej hajnive e korrupsionit,deri te vrasjet dhe tradhtia ndaj atdheut. Do të jetë me pasoja katastrofave për Kosovën nëse Kosova do ta ketë një president me një imazh kaq të keq, siç është Hashim Thaçi”, ka thënë Salihaj.

Salihaj thotë se opozita ka të drejtë të protestoj por jo me dhunë. Ai mendon se me përkrahjen e qytetarëve opozita do të mund të bëjë ndryshime në vend.

“Sa u përket protestave,opozita ka të drejtë sa herë të dojë të mbajë protesta paqësore. Vetëm me përkrahjen e qytetarëve mund të bëjë ndryshime, jo me metoda të dhunës siç ka ndodhur po thuajse vazhdimisht deri më tash’, ka thënë Salihaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...