Published On: 29 Janar, 2016

Salihaj se bon mall as sa pesë pare Kadri Veselin! (Video)

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Adem Salihaj është përplasur fuqishëm me deputetin tani të pavarur Shaip Mujën që ishte zgjedhur si deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës. Përplasja ka ndodhur në mbledhjen e Komisionit për Bujqësi, i cili të mërkurën duhej të shqyrtonte vendimin e Kryesisë së Kuvendit, që e udhëzonte të merreshin me shqyrtimin e shkresave dhe dokumentacionit që ka të bëjë me çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, gjë që po refuzohej nga deputetë të LDK-së, kanëtransmetuar media të ndryshme në Kosovë.

Shaip Muja i ka thënë deputetit Salihaj se po refuzonte pasi ka fobi nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ai i ka thënë Salihajt se ju kurrë nuk po e përmend UDB-në. Ai tha se është anashkaluar procedura, dhe se nuk e beson që as Kryesia e Kuvendit se ka materialin e punës të protokolluar mbi të cilin Komisioni ka vendosur për kufirin. Incizimi i Kosovapresit, po vazhdon të bëjë xhiro.

Pas kësaj Salihaj ka shpërthyer ndaj Mujajt.

“Unë nuk kam asnjë fobi ndaj Kadri Veselit. Fobia është frikë dhe unë si jap pesë pare për Kadri Veselin, as për ty dhe as për kërkend. Nuk kam frikë prej kërkujt, edhe unë jam një prej atyre, e ti se di a je që është ballafaqu me UDB-në në mënyrën më të ashpër edhe kurrë nuk jam dorëzu edhe nuk ka kush që më jep leksion. Prandaj unë e quaj një vepër të nivelit të ulët një paraqitje të tillë këtu. Unë i kam shpreh qëndrimet e mia publikisht edhe për demarkacionin edhe për Asociacionin dhe për çdo gjë dhe nuk kam frikë ta them mendimin tim. Por, këtu në Komision unë se përfaqësoj vetveten, nuk jam deputet i pavarur. Unë jam përfaqësues i grupit parlamentar të LDK-së dhe do ti mbaj qëndrimet e këtij grupi”, ka përfunduar Salihaj. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...