Published On: 27 Shkurt, 2016

Sali Berisha: Zgjedhja e Thaçit President në përputhje me Kushtetutën

Sali Berisha ka uruar zgjedhjen e Thaçit në krye të Shtetit. Ka thënë se votimi i tij për President është bërë bazuar në Kushtetutën e Kosovës.

Ky është urimi i Sali Berishës:

Kosova zgjodhi sot presidentin!

Te dashur miq, sot parlamenti i Kosoves, me votat e koalicionit qeverises dhe ne perputhje me Kushtetuten e vendit, zgjodhi kryetarin e PDK njeherazi ministrin e jashtem dhe zevendeskryeministrin e Kosoves, Hashim Thaçin ne postin e Presidentit te Republikes se Kosoves.

Me kete rast le t’i urojme te dashur miq presidentit te zgjedhur te Kosoves, z. Hashim Thaçi pune te mbare dhe suksese ne detyren e larte qe i besuan sot perfaqesuesit e zgjedhur te Kosoves, ne interesin me te mire te Republikes dhe qytetareve te saj! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...