Published On: 8 Janar, 2016

Sali Berisha: Top Channel të dënohet, paraqiti Kosovën si territor të Serbisë

Ish kryeministri i Shqiperisë, Sali Berisha thotë se Top Channel duhet dënuar pasi po paraqitet si një televizion i Beogradit. Ai thotë se Top Channel mbrëmë ka paraqitur Kosovën si territor të Serbisë.

“Qytetari dixhital denoncon Top Channel, qe jep motin sikur te ishte televizion i Beogradit. Paraqet ne harta Kosoven si territor te Serbise!

E bejne kete si lapsus edhe mundet por druaj se me se shumti duhet ta bejne kete akt antikombetar e apatrid me urdher te Edi Rames, zotit te vertete te tij, i cili ndaloi gjate ndeshjes me Serbine cdo simbol te Kosoves ne Tirane dhe Elbasan sikur te ishin simbole te ISIS apo Hitlerit.

Une, duke e vleresuar denoncimin e ligjshem te qytetarit dixhital nga Prishtina po e botoj mesazhin e tij! sb
“Zoti Berisha, jam nje shqiptar nga Prishtina dhe jam shume i merzitur si edhe shume te tjere ne Kosove se si Top Channel sot ne lajmerim te motit ne nje harte sinoptike paraqet Kosoven si pjese te Serbise???!!!! Te lutem postoje ne faqen Tuaj ta shohin bashkekombasit tane ne Shqiperi se si kanali i PS e konsideron Kosoven!!!!”, shkruan Berisha në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...