Published On: 19 Shkurt, 2016

Sali Berisha: Qëllimi im, ti shfaqem në ëndërr Ramës (Video)

  • Ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka folur për 25 vjet demokraci, zhvillimet në vend por dhe marrëdhëniet me kryetarin e ri të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ish-kryeministri, hodhi akuza të ashpra mbi kryeministrin Edi Rama, ndërsa shprehu një dëshirë të padeklaruar më parë, por që edhe pse dëshirë lidhet me politikën.

“A e ke vënë re ti. E tha Edi Rama, na del në gjumë tha. Nuk e thashë unë këtë. A është e vërtetë kjo? E tha në Vlorë. Më del në mesnatë në ëndërr tha. Atëherë unë atë qëllim kam, s’kam qëllim tjetër…”, tha Berisha në emisionin ‘Debati’ në Channel One.

Berisha, mohoi çdo mundësi se ndikon në vendimet politike të Lulzim Bashës, ndërsa nuk i kurseu vlerësimet për punën e tij në krye të Partisë Demokratike .

“ Raportet e mia dua ti saktësoj. Në mënyrë absolute, raporti im me të është ky: Po më pyeti i them atë që mendoj. Më ka pyetur pa diskutim. Po s’më pyeti, në mënyrë absolute nuk i them kurrë pse s’më pyete. Se, unë jam Sali Berisha. Pra, unë jam Sali Berisha”, tha ai.

Ish kryeministri Berisha komentoi dhe rolin e  Ben Blushit brenda Partisë Socialiste.

“PD ka fat që nuk ka një si ai”, theksoi Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...