Published On: 22 Prill, 2017

Sali Berisha: Ja pse Noriega i Shqipërisë (Edi Rama) kërcënon Evropën për bashkim me Kosovën

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale ish- kryeministri Sali Berisha rendit arsyet se përse Edi Rama “kërcënon” Evropën për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Berisha shkruan se Rama e bën këtë gjë për të larguar vëmendjen nga situata e rënduar në të cilën ndodhet Shqipëria.

“Te dashur miq, Rama perdor kercenimin per bashkimin me Kosoven vetem e vetem per te maskuar:

a- Vendosjen e banditokracise (Mobocracia) ne Shqiperi. Qeverine e tij si organizate te mirefillte kriminale!

b- shnderrimin e Shqiperise ne Narkorepublike apo Kanabistan dhe

c- konfiskimin e votes se lire te shqiptareve.

Ky eshte rasti me klasik i asaj qe thote Fridrih Nitche: “Nacionalizmi si streha e fundit e horrave”!”, shkruan Berisha.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...