Published On: 4 Mars, 2016

Sali Berisha godet rëndë Vetëvendosjen: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtare (Video)

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha thotë se Vetëvendosje po vepron plotësisht në kundërshtim me idealin kombëtar. Ai i ka quajtur të papranueshme veprimet e fundit në Kuvend në Kosovë, kur opozita përdori gazin lotësjellës.

“Partia e Vetëvendosjes është forca politike e vetme në Kosovë e cila thotë se, unë jam për bashkim kombëtar. E them me bindjen më të thellë se kjo formë pune që ndjek ajo është absolutisht në kundërshtim me idealin e bashkimit kombëtar”, tha Berisha në ‘Zona e Lirë’ me Arian Çanin.

‘Nuk mund të ketë bashkim kombëtar duke përdorur dhunë në parlamentin e Kosovës. Nuk mund të ketë bashkim kombëtar pa bindur qytetarët e Kosovës, qytetarët e Shqipërisë dhe aleatët tanë. Gazi, dhunë e papranushem’, tha Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...