Published On: 1 Shkurt, 2016

Sahatqija: BE na tha që nëse mbahen zgjedhjet, shtyhen për 1 vjet procesi i integrimeve

E ftueme në Rrokum Roll, deputetja Teuta Sahatqija, nga radhët e LDK’s njiherit edhe kryetare e Komisionit per Integrime Europiane, foli per bisedimet ne Bruksel dhe situaten aktuale.

“Na siguruen qe nuk kane me u kerku ma raporte, se ky asht i fundit”, tha deputetja Sahatqija.

Ne pyetjen a ka me pase zgjedhje sivjet, Sahatqija tha se nderkombetaret ja kane kujtue vitin 2014, ku Kosova 6 muej pati bllokade politike.

“Na thane, nese mbahen zgjedhjet, shtyhen per 1 vjet procesi i integrimeve”.

“Na e dime çka domethane kur nji rezolute e keqe kalon, mjafton me u kujtue rezoluta e Dick Marty’t”, tha deputetja lidhun me kalimin e rezolutes se Serbise, ne Keshillin e Europes.

Ajo permedni si suksese ne rrugen drejt integrimit europian zhvillimin ekonomik, kthimin e migranteve, luften kunder terrorizmit.

 

Per procesin e liberalizimit te vizave, deputetja tha se pritet qe kete vit te liberalizohen, por pa theksue ndonji date.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...