Published On: 24 Gusht, 2016

“Sadriu i Ramës vjedh shtetin dhe thotë që është bamirës, i paturp”

Pas reagimit të bashkëshortes së deputetit Sadri Abazi se objekti i tyre që u është dhënë me qira Postës Shqiptare tek Stacioni i Trenit është me çmim më të ulët si shenjë bamirësie ndaj shqiptarëve, ka reaguar ish-Kryeministri Sali Berisha.

Në një status në Facebook, Berisha thotë se godina që deputeti i PS i ka dhënë me qira Postës Shqiptare ka çmim 4-fish më të lartë se vlera e tregut dhe 2-fish më të shtrenjtë se tek zona e ish-Bllokut.

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Perbindeshi i ndertimeve te paligjshme ne Tirane shpall vjedhjen ndaj shtetit si bamiresi ndaj tij!

Deputeti i Edvin Shullazit, kampioni i ndertimeve te paligjshme ne Tirane, me te pakten 8 objekte te ndertuara pa leje ndertimi dhe me shtesa katesh mbi objektet e paligjshme, pervetesues i miliarda lekeve te takspaguesve me tendera qe i fiton qofte dhe me 220 milione leke me shtrenjte sesa ofertuesit e tjere, sic ndodhi me tenderin e fundit ne Peshkopi; apo sic ndodhi me gjithe tenderat e mirembajteve te rrugeve ne Librazhd (perfshi ate segmentin qe ka mbi 1 vit i shkare ne Shkumbin dhe askush nuk can koken) vendosi me ne fund te thyej kodin e heshtjes te mafjes!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...