Published On: 16 Korrik, 2016

Sadiku transferohet në Bundesligë?

Edhe Borussia Munchengladbach ka shfaqur interesim për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Armando Sadikun

Edhe pse Zurich këmbëngul se Armando Sadiku do të mbetet pjesë e skuadrës edhe në kategorinë e dytë zvicerane, interesi për sulmuesin shqiptar vazhdon. Së fundmi, listës së klubeve të interesuar i është shtuar edhe Borussia Munchengladbach.

Skuadra e Bundesligës po studion situatën e 25-vjeçarit, për të cilin Zurich kërkon plot 9 milionë euro.

Drejtuesit e klubit gjerman kishin mundësi ta ndiqnin nga afër paraqitjen e sulmuesit kuqezi, në miqësoren që skuadra zvicerane fitoi 2-1 përballë ekipit të drejtuar nga trajneri Andre Schubert.

Sadiku u aktivizua si titullar në duelin e vlefshëm për UrhenCup, ku qëndroi në fushë për 73 minuta pa arritur të gjente rrugën e rrjetës.

Borussia Munchengladbach i shtohet listës së pertinenteve për Armando Sadikun, për të cilin në javët e kaluara interes kanë shfaqur Rizespor nga Superliga turke dhe Sampdorian nga Seria A italiane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...